Podzimní imunita pod lupou: praktické rady k celostní léčbě

Babí léto čechrá listí, jež se pomalu zbarvuje dožluta a ranní rosa je hojná a chladivá. Děti nastoupily do školy a do školky a dosti neoblíbené období nudlí a kašlíků začíná. Přichází podzim. Je třeba se na něj pořádně připravit, jak změnou stravy z letní, osvěžující na teplejší, zahřívající, tak i preventivním popíjením bylinkových čajů. A které to jsou?
Přijďte na seminář a naučíte se…
… co dělat v případě, že Vaše imunita či imunita Vašich bližních zareaguje na změny počasí nějakou tou nudlí, kašlem či třeba horečkou,
… připravit si bylinky a bylinné čaje, které nám pomohou imunitu vyladit a škodlivinu z těla vyloučit,
… jednoduché masážní techniky, kterými tento proces podpořit,
… použít zábaly, masti, obklady a také trochu orientálnější metody jakými jsou moxa a baňky

Témata probíraná na semináři:
:: Nachlazení
:: Rýma
:: Kašel
:: Laryngytida
:: Záněty dutin
:: Bolesti v krku
:: Chřipka
:: Horečnatá onemocnění na podzim

Na tato témata a na mnohá jiná, zbyde-li čas, se podíváme pohledem lidového léčitelství, tradiční čínské medicíny, homeopatie a antroposofické medicíny. Vysvětlíme si nejčastější důvody proč naše těla onemocní a jak tomu předcházet, jak správně podpořit zdravý vývoj onemocnění k úplnému uzdravení.

Na podzim je třeba posílit slezinu (jinými slovy náš mikrobiom), aby dobře zpracovávala stravu a započít postupné posilování našeho vnitřního světla (na duchovní stránce) a ohně (po stránce fyzické). Toho můžeme docílit jak stravou, užíváním bylin a správnou životosprávou, tak i fyzickým cvičením, ať už jde o jógu, qi gong nebo eurytmická cvičení.

Naučíte se prakticky kdy, a jakým způsobem používat moxu, jak namasírovat svého partnera-partnerku či děťátko, abyste jim ulevili od příznaků doprovázejícího boj organismu se škodlivinou, jak používat baňky, jaké tinktury či byliny je třeba užít, aby se podpořil léčivý účinek horečky nebo vyplavování škodlivin pomocí hlenu a zahojení zanícených tkání a co uvařit jako první jídlo, když nemoc poleví a objeví se hlad.

V průběhu semináře bude dostatek času na názorné ukázky a praktickou zkušenost s vyučovanými metodami, a součástí jsou i stručná skripta, ke kterém se můžete, v případě nejistoty jakou metodu zvolit, obrátit. Na semináři si budete moci zakoupit knížky s touto tématikou, tinktury a masti, přírosní kosmetiku, objednat baňky a moxu.

Datum konání semináře:
10.9.2022 9:30 – 16:00

Místo konání semináře:
Polyfunkční kulturní centrum „Součkovina“
nám.Prokopa Chocholouška 5
39852 Nadějkov

Cena semináře:
:: 1000 Kč ::
v ceně semináře je občerstvení, vegetariánský oběd a studijní materiály

PŘIHLÁŠKA

Zde můžete napsat své případné dotazy ohledně přednášky. A také napište, prosím, na který termín či termíny se hlásíte.