Terapeutická zahrada a terapeutický statek

V letních měsících poskytujeme relaxační a meditační prostor na našem statku a v naší zahradě.

Během zahradních prací a ošetřování zvířat, tradičních prací, které vykonávali naši předkové, jakým je sázení, setí, okopávání, sklizeň plodin a bylin, kydání hnoje, kosení louky, sušení sena, krmení zvířat, dojení, pečení chleba, tradiční metody uchovávání ovoce a zeleniny, prací se dřevem se napojíte zpět na původní způsob života v Tady a teď.

Děláte jen to, co je v daný moment důležité pro terapeutickou zahradu a její obyvatele (rozuměj zvířata). Chystáme také vybudovat prostor a poskytnout doprovod pro zdravotně a tělesně postižené, kterým chceme vybudovat vlastní vyvýšené záhony tak, aby se mohli propojit se Zemí i přes omezení svého těla.

Meditační prostor a možnost ošetření během týdenního pobytu u nás, koupání v rybníčku s pitnou vodou, procházky po okolí, to vše pomáhá získat člověku odstup od každodenní rutiny a znovu napojení se na sebe sama a pravdivě se podívat na svou situaci, přehodnocení hodnotového žebříčku a vlastních priorit.

Pobyt u nás je vpravdě hluboce transformující a terapeutický, a nikdo od nás neodjíždí nezměněn, z většiny klientů se stávají přátelé, kteří se pak k nám rádi vracejí.

Pro více informací o pobytu nám napište email nebo zavolejte.