Ceník psychoterapie

Individuální psychoterapie 60 minut 600 Kč
Párová psychoterapie 60 minut 800 Kč
Rodinná psychoterapie 60 minut 800 Kč


Individuální psychoterapie 90 minut 800 Kč
Párová psychoterapie 90 minut 1200 Kč
Rodinná psychoterapie 90 minut 1200 Kč


On-line nebo telefonické poradenství 30 minut 300 Kč

Nevíte si rady se svojí životní situací? Připadáte si osamělí? Máte problémy, o kterých si myslíte, že je nedokážete zvládnout? Máte nějaké fyzické potíže, o kterých lékaři říkají, že mohou být psychického původu? Prožili jste trauma a nevíte, jak ho zpracovat? Pokud jste aspoň jednou odpověděli ano, pak právě vám může pomoci psychoterapie. K čemu přesně psychoterapie slouží? Co se během ní děje? Jak vám může pomoci? A proč vám může pomoci jednou pro vždy změnit váš život?

Psychoterapie v překladu znamená, zjednodušeně řečeno, terapie duše. Tak jako naše tělo má občas nějaká trápení, bolístky a zranění, má je i naše duše. Někdy o nich víme velmi dobře, někdy je pociťujeme jen nepřímo – jako depresivní nálady, pocit neklidu či neustálého tlaku, podrážděnost, úzkosti a strachy nebo psychosomatické potíže (poruchy spánku, nechuť na sex, zažívací potíže, vysoký krevní tlak, výrazné změny hmotnosti apod.).

Jakmile si na těle způsobíme bolístku, většinou jí hned začneme léčit. Rány na duši, traumata, pocity ponížení, bezmoci se ozvou třeba i desítky let poté svém vzniku, když jsme psychicky oslabené, např. když ztratíme nebo naopak najdeme vztah, po narození dětí, po úmrtí rodiče či partnera, při ztrátě sebejistoty, během krizových situací, když onemocníme apod. najednou.
Existuje mnoho psychoterapeutických směrů, v podstatě se dá ale říci, že pro každého z nás je zásadní osoba psychoterapeuta, zda je to člověk, se kterým si rozumíme, zda máme pocit, že nás vyslyší, důležité je, aby uměl naslouchat a byl k nám dostatečně soucitný. Během psychoterapie se totiž odkrývají kostlivci ve skříni, a že to není vždy pěkný pohled je jasné, důležité je se na ně podívat, posvítit si na ně a přijmout je jako svoji součást. Protože oni jsou naší součástí. Při psychoterapii je důležité se naučit přijímat sebe sama. Ideální je dosáhnout stav, kdy je člověk sám sebou a žije se sebou v souladu. Tedy stavu, kdy člověk cítí to, co opravdu cítí, a myslí si to, co si opravdu myslí, má se rád i když zrovna nedělá všechno perfektně, zkrátka a dobře, žije přítomností a svobodně.

Psychoterapie je tedy zkráceně cesta ke svobodě, vnitřní svobodě člověka.